CK45-R3FD471K-VRA
Description
CAP CER 470PF 3KV RADIAL
DataSheet
CK45-R3FD471K-VRA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)