S101J35U2MR64V7RX1
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 100PF 3KV U2M RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
S101J35U2MR64V7RX1 PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:U2M
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C