RA012020BB20138BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 200PF 2KV NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RA012020BB20138BJ1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)