D103Z25Z5VH65K6R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D103Z25Z5VH65K6R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Z5V
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.252" (6.40mm)