S680K39SL0R63K7R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 68PF 3KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
S680K39SL0R63K7R PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)