GA0402Y562MXAAP31G
Description
CAP CER 5600PF 50V X7R 0402
DataSheet
GA0402Y562MXAAP31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)