CDR31BP470BJUP
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
DataSheet
CDR31BP470BJUP PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:-
Tolerance:-
Voltage - Rated:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:-
Failure Rate:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:-
Lead Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SR205A152JAA
SR205A152JAA
CAP CER RADIAL
CDR32BP271BFUR
CDR32BP271BFUR
CAP CER SMP MLC HI-REL
06031U270FAT4A
06031U270FAT4A
CAP CER MICROWAVE
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812
AWZ-06-T
AWZ-06-T
CONN STRAIN RELIEF 6POS