18251C333MAT2A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER SMD
DataSheet
18251C333MAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)