04023C221MAT4A
Description
CAP CER SMD
DataSheet
04023C221MAT4A PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.56mm)