F331K29Y5RP6XT7RX1
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 330PF 2KV Y5R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
F331K29Y5RP6XT7RX1 PDF
Type Description
Series:F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:Y5R
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)