CK45-E3DD222ZYVNA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CK45-E3DD222ZYVNA PDF
Type Description
Series:CK45
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:E
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)