CK45-B3AD472KYNNA
Description
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL
DataSheet
CK45-B3AD472KYNNA PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)