GA1210A221FBLAR31G
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1210
DataSheet
GA1210A221FBLAR31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)