0805PC122KAT4A
Description
CAP CER SMD
DataSheet
0805PC122KAT4A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)