VJ2225Y155MXBAT
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2225
DataSheet
VJ2225Y155MXBAT PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)