HBU330KBBUARKR
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 2KV N750 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HBU330KBBUARKR PDF
Type Description
Series:HBU
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:N750
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)