GA1812A122GBAAT31G
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 1812
DataSheet
GA1812A122GBAAT31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)