HAZ331KBABRBKR
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 330PF 1KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HAZ331KBABRBKR PDF
Type Description
Series:HAZ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)