GA1206A471GBABT31G
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1206
DataSheet
GA1206A471GBABT31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)