12103D476MAT4A
Description
CAP CER SMD
DataSheet
12103D476MAT4A PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.79mm)