GA0603H223JBXAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.022UF 25V X8R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GA0603H223JBXAR31G PDF
Type Description
Series:GA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)