HCU120HBCSRVKR
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 12PF 3KV N750 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HCU120HBCSRVKR PDF
Type Description
Series:HCU
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±2.5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:N750
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C