GA1210Y394MBBAR31G
Description
CAP CER 0.39UF 100V X7R 1210
DataSheet
GA1210Y394MBBAR31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.39 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)