GA1206A332FBCBR31G
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 1206
DataSheet
GA1206A332FBCBR31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)