GA1812A101GBGAR31G
Description
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1812
DataSheet
GA1812A101GBGAR31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)