0603YC334JAT2A
Description
CAP CER SMD
DataSheet
0603YC334JAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)