CK45-B3FD151KYGNA
Description
CAP CER 150PF 3KV RADIAL
DataSheet
CK45-B3FD151KYGNA PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)