1C30C0G220J100B
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1C30C0G220J100B PDF
Type Description
Series:Monolythic®, 1C30
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)