1812AC223MAT2A
Description
CAP CER SMD
DataSheet
1812AC223MAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)