HAE332MBACF0KR
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HAE332MBACF0KR PDF
Type Description
Series:HAE
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)