HAK151MBACF0KR
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 150PF 1KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HAK151MBACF0KR PDF
Type Description
Series:HAK
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C