GA1210Y822JXCAR31G
Description
CAP CER 8200PF 200V X7R 1210
DataSheet
GA1210Y822JXCAR31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)