CKR24BR334KS
Description
CAP CER 0.33UF 50V BR 2-DIP
DataSheet
CKR24BR334KS PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:2-DIP
Size / Dimension:0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):0.320" (8.13mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)