S222K69X7RR83K7R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
S222K69X7RR83K7R PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C