S221K25X7RN6VJ5R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
S221K25X7RN6VJ5R PDF
Type Description
Series:S
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C