12063C106MAT2A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
12063C106MAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)