S100J25U2JR65L7RX1
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 3KV U2J RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
S100J25U2JR65L7RX1 PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)