HAZ332MBABREKR
Description
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL
DataSheet
HAZ332MBABREKR PDF
Type Description
Series:HAZ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)