VJ2225A103JXAAT
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 2225
DataSheet
VJ2225A103JXAAT PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)