S820K29SL0N6UJ5R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
S820K29SL0N6UJ5R PDF
Type Description
Series:S
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)