VJ0505D4R7BXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0505
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ0505D4R7BXPAJ PDF
Type Description
Series:VJ QUAD HIFREQ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:4.7 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)