1C30C0G221J050B
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 RADIAL
DataSheet
1C30C0G221J050B PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)