K222K15X7RF5UK5
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
DataSheet
K222K15X7RF5UK5 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)