YNA18B2M0G105MT009N
Description
CAP CER 1UF 4V X5R 0603
DataSheet
YNA18B2M0G105MT009N PDF
Type Description
Series:YNA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)