CD85-B2GA471KYVKA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 470PF 400V RAD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CD85-B2GA471KYVKA PDF
Type Description
Series:CD
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)