KHC250E106Z43R0T00
Manufacturer
United Chemi-Con
VIGOR # :
Description
CAP CER 10UF 25V Y5U 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
KHC250E106Z43R0T00 PDF
Type Description
Series:THC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)