561RP2GBB501AE200J
Description
CAP CER 20PF 500V RADIAL
DataSheet
561RP2GBB501AE200J PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 561R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:20 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C