GA1206A103GXBBR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GA1206A103GXBBR31G PDF
Type Description
Series:GA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)