SR121A181JARTR1
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SR121A181JARTR1 PDF
Type Description
Series:SkyCap® SR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):0.100" (2.54mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Style:Formed Leads
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0838 000 X5F0 121 KLF
0838 000 X5F0 121 KLF
CAP CER 120PF X5F RADIAL