VJ9080Y563MFAAE34
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAPACITOR CERAMIC
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ9080Y563MFAAE34 PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.056 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C